Dr. Öner Hekim
Dr. Öner Hekim / Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı
Ülkemiz ve insanlarımız adına ilkleri gerçekleştirmek, gelişmiş ülkeler arasında yer alacak Türkiye' mizde iyi şeylere öncü olmak önemli ve değerlidir. Çünkü bu ülke ve bu ülkenin insanları buna fazlasıyla layıktır.
+90 216 392 12 89
Güzelyalı Mh. İstasyon Cd. Egemen Sk. No:11 Pendik / İstanbul
Ana Sayfa Özgeçmiş

Özgeçmiş Biyografi

1958 yılında Piraziz’in Şeyhli Mahallesi’nde (Giresun) dünyaya gelen Sayın Dr. Öner HEKİM, 1974 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a geldi. 1981 ve 1985 yılları arasında çelik konstrüksiyon alanında geliştirdiği tecrübelerinin sonucunda; 1985 tarihinde ilk şahıs firmasını kurarak iş hayatına atıldı. 1989 yılında, bugün hazır yapı sektörünün en önde gelen ve sektörün de ismini alan Prefabrik Yapı A.Ş.’yi kurarak, Hekim Holding’in temellerini atmış oldu. İlerleyen yıllarda farklı sektörlerdeki girişim ve yatırımları ile bugün her biri alanında uzman şirket, işletme ve entegre üretim tesislerini ülkemize kazandırdı.

2006’da kurulan ve merkezi İstanbul Pendik Güzelyalı’da bulunan Hekim Holding, kendi bünyesinde her biri alanında profesyonel ve sektörde marka değerine sahip 8 şirket 8 işletmesi (Prefabrik Yapı A.Ş., Özge Yapı A.Ş., Hebo Yapı A.Ş., Hekim Süt A.Ş., Hekim Yapı A.Ş., Hekim Boya ve Plastik Ltd., Piraziz Foreign Trade Co. şirketleri, Hekim Madencilik, HekimBoard, HekimPanel, HekimPor, HekimPlast, Hekimpan, Hekim Profil ve Steelin) ile 1.000’e yakın çalışanı, 191.000 metrekare üretim ve hazır yapı tanıtım alanı, yurtiçinde ve yurtdışında 100’den fazla bayisi, 50.000 üzerinde referansı ve 6 kıtada 120’in üzerinde ülkeye ihracatı ile global alandaki saygınlığını geliştirmiş bir kuruluştur.

Hekim Holding, yapı endüstrisinde ilklere de imza atarak; otoklavlı fibercement doğal çimento levha teknolojisinin ve kaynaksız yapı teknolojisinin ülkemize ilk defa gelmesine öncülük etmiştir. Yatırımlarını sürdüren Hekim Holding, yaptığı yatırımlarıyla ülkemize yeni teknolojiler kazandırmaya devam etmektedir.

Hekim Holding, hazır yapıların üretiminde kullanılan ana hammaddelerin tamamına yakınını kendi entegre tesislerinde üreten dünyanın tek kuruluşudur.

Sayın Dr. Öner HEKİM evli ve 4 çocuk babasıdır.